مدیریت

image-admin

صاحب امتیاز و مدیریت :

دکتر رضا صبوری نوجه دهی

Dr. Reza Sabouri Nojah Dehi


موضوعات


عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه ، ایمیل خود را وارد نمایید

مبلمان شهری / لزوم توجه به زیباسازی شهرها

هدف طراحي شهري و مبلمان آن ايجاد محيطي خلاق و پرورنده براي مردمي است كه در آن زندگي مي كنند چنين محيطي با گوناگوني بسيار، آزادي انتخاب به افراد ميدهد و زمينه خلاقيت را فراهم مي آورد. (بیشتر…)

98-11-10 | صبوری
ادامه

سیر تحول شهرنشینی، شهرگرایی و شهرسازی در ایران

فرایند شهرگرایی، شهرسازی، شهرنشینی ایران را با توجه به مدارک و منابع موجود و حرکت از تحلیلی ریخت شناسانه می توان در سه دوره عمده و کلی مورد بررسی قرار داد. (بیشتر…)

98-11-02 | صبوری
ادامه

سرعتگیر و سرعتکاه، در معابر شهرها

سرعتگیرها و سرعتکاه ها گونه مختلف از ابزارها و تجهیزات کنترل سرعت ماشین ها جهت بالا بردن ضریب امنیت عابران پیاده و شهروندان هستند.  سرعتگیرها و سرعتکاههای استاندارد براساس ارتفاع و عرض در موفعیتهای مشخصی نصب می شوند. اما آنچه که...

96-10-19 | صبوری
ادامه

شهر فئودالی ایران

هرچند که اطلاعات ضعیفی درباره شهرهای پیش از اسلام در دست است ولی از شهرهای بعد از اسلام در دوره فئودالی نمونه هایی با ترکیب کاملا متلاشی نشده بجا مانده است. (بیشتر…)

94-02-22 | صبوری
ادامه

ساختار فضایی شهرها

شهرها بایستی ساختار فضایی شان را مورد توجه قرار دهند. تراکم و انباشتگی جمعیت می تواند باعث افزایش هزینه های اقتصادی شود. (بیشتر…)

93-05-02 | صبوری
ادامه

زیرساخت های شهری / پایه و اساس شهرهای مدرن

زیر ساخت، در عمومی‌ترین حالت، یک دسته از عوامل ساختاری به هم پیوسته می‌باشد که تکیه‌گاه اسکلت یک ساختمان کامل را فراهم می‌آورد. این واژه در زمینه‌های متفاوت معانی گوناگونی می‌دهد، اما شاید در بسیاری موارد جهت اشاره به جاده‌ها، و...

93-05-01 | صبوری
ادامه

روزنامه هاتبلیغات

    در اینستاگرام ما را دنبال کنید