مدیریت

image-admin

صاحب امتیاز و مدیریت :

دکتر رضا صبوری نوجه دهی

Dr. Reza Sabouri Nojah Dehi


موضوعات


عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه ، ایمیل خود را وارد نمایید

تخریب و ترور شخصیتی در کانال های تلگرامی

زمان مطالعه: ۱۰ دقیقه
تخریب و ترور شخصیتی در کانال های تلگرامی

چکیده مطلب

اینترنت و فضاهای مجای و شبکه های اجتماعی همانگونه که بهترین ظرفیت را برای تبادل اطلاعات بین افراد خصوصا متخصصین دارند به همان اندازه نیز متاسفانه بستری هستند که افراد متخلف یا دارای قصد و غرض در آن بصورت مخفیانه و با مشخصات مستعار به تخریب چهره افراد موجه بپردازند. همانگونه که دوستان، همکاران و […]

مشروح مطلب

اینترنت و فضاهای مجای و شبکه های اجتماعی همانگونه که بهترین ظرفیت را برای تبادل اطلاعات بین افراد خصوصا متخصصین دارند به همان اندازه نیز متاسفانه بستری هستند که افراد متخلف یا دارای قصد و غرض در آن بصورت مخفیانه و با مشخصات مستعار به تخریب چهره افراد موجه بپردازند.

همانگونه که دوستان، همکاران و هم مسلکان رشته های باستان شناسی و معماری و مرمت ابنیه و اساتید و دانشجویان رشته های مذکور اینجانب رضا صبوری نوجه دهی را می شناسند. بنده از مهرماه سال 1380 که بعنوان دانشجوی مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد ابهر در رشته باستان شناسی وارد حیطه علم و تخصص دانشگاهی در زمینه باستان شناسی شدم تا به امروز یعنی در طول 21 سال گذشته همواره سعی نموده ام با دانش اندوزی و مطالعه و فعالیت میدانی در بخشهای مورد علاقه ام از رشته باستان شناسی بصورت تخصصی فعالیت داشته باشم و همانطور که در بخش درباره ما این وبسایت درباره خود نگاشته ام :

اینجانب دکتر رضا صبوری نوجه دهی دکترای باستان شناسی [(PHD)(گرایش دوران اسلامی)]، فارغ التحصیل از دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران می باشم. تخصص اینجانب در مقطع دکتری معماری دوران اسلامی است اما با توجه به گرایش و پایان نامه دوران کارشناسی ارشد دارای تخصص اورارتو شناسی نیز می باشم. از مهرماه سال 1389 قریب به 12 سال است که بعنوان مدرس دانشگاه مشغول تدریس بوده و در اردیبهشت ماه سال 1398 بعنوان استاد نمونه دانشگاه های جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی انتخاب گردیده و لوح تقدیر دریافت نموده ام. و تالیف کتاب فرهنگ اورارتو در شمال غرب ایران (چاپ دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر) و همچنین تالیف بیش از 15 عنوان مقاله تخصصی در حوزه های باستان شناسی، هنر و معماری، بخشی از سوابق فعالیتهای آموزشی و پژوهشی بنده می باشد.

در تابسات سال 1400 نیز پس از پیروزی در انتخابات شورای اسلامی شهر شبستر بعنوان عضو شورا و در سال نخستین بعنوان رئیس شورا و هم اکنون در مقام نائب رئیس شورا همواره سعی نموده ام تا با دیدگاه علمی خصوصا در موارد تخصصی همچون نوسازی بافت های فرسوده و حفاظت و بهسازی بافت های تاریخی نقش مفیدی در خدمت به مردم و جامعه خود داشته باشم. 

اما یقینا نمی توان همگان را از خود راضی نگاه داشت و گاها افرادی هستند که خواسته های نامعقول و غیرمنطقی و گاها غیرقانونی از شورای شهر و اعضای آن دارند که طبیعتا هر عضو شورای متخصص و دارای سلامت نفس ناگزیر مخالفت خود را با این قبیل خواسته های غیرمنطقی اعلام خواهد نمود. که در برخی موارد نتیجه این کار کینه جویی و تخاصم فرد دارای خواسته نامعقول می باشد. البته این مسئله از قدیم الایام همیشه بوده است و اغلب افرادی که دلخوری از شخص دارای مقامی داشته اند در هر جمعی که حضور می یافتند شروع به بدگویی از آن مقام می نمودند تا با تخریب شخصیتی آن فرد هم دل خودشان به اصطلاح خنک گردد و هم اینکه مقام مزبور را در تنگایی قرار دهند که از مواضع خود عقب نشینبی کند. اما تفاوتی که روزگار کنونی دارد اینست که با پیشرفت علم و تکنولوژی و گسترش شبکه های اجتماعی و ارتباطی روش های ترور شخصیتی و تخریب چهره افراد نیز متفاوت تر از گذشته و در شکل گسترده تری رواج یافته است. شاهد هستیم که در اغلب موارد فرد ناراضی از یک مقام مسئول با یک اکانت فیک برای کانالهای تلگرامی در داخل و خارج از کشور مطالبی کاملا ناصحیح، کذب، بصورت تهمت و افترا و توهین ارسال می کند و ادمین های کانال های مزبور نیز که تنها به فکر افزایش اعضا و فالورهای خود هستند خصوصا در زمانی که زاویه ای با سیستم اداری و دولتی موجود داشته باشند آن مطالب را منتشر می نمایند.

مصاحبه بنده در ارتباط انتشار اکاذیب در کانال های تلگرامی که در پیج های بنده در اینستا موجود است

 

مشابه این مسئله در بهمن ماه 1401 برای اینجانب اتفاق افتاد که چرایی آن کاملا مشخص بود زیرا از یکسو بنده در یک و نیم سال گذشته و در دوران حضور خود در شورای شهر شبستر سعی کرده ام برخوردم با هر پرونده ارجاعی به شورای شهر براساس اصول علمی معماری و شهرسازی باشد و از سوی دیگر نه تنها در این دوران تخلفی نداشته و حتی در گذشته خود نیز لکه سیاهی ندارم تا به اصطلاح بعنوان آتو از آن علیه بنده به جهت تحت فشار قرار دادنم استفاده گردد بنابراین تنها راه اعمال فشار را چنین دیده اند که با ارسال موارد و مطالب کذبی علیه بنده به یکی از کانال های تلگرامی خارج از کشور اتهاماتی را وارد نمایند تا مثلا چهره من در میان مردم تخریب گشته و بنده از اصول خود کوتاه بیایم. بعنوان مثال در موردی ذکر شده که «رضا صبوری نوجه دهی نائب رئیس شورای شهر شبستر به دلیل سرسپردگی پست های مختلفی را اشغال کرده است» این در حالی است که اینجانب بجز تدریس در دانشگاه آنهم بصورت حق التدریس (هیات علمی یا استخدام رسمی هیچ دانشگاهی نبوده و نیستم) هیچگونه سمت دیگری نداشته ام و شورای شهر نیز با انتخاب مردم برای یک دوره چهار ساله است.

علی ایحال هیچگاه چنین مطالب و مواردی باعث نخواهند شد تا بنده از راه راست و عملکرد علمی و تخصصی خود چه در محیط دانشگاهی و کارهای پژوهشی و چه در شورای شهر و موقعیت های دیگر منحرف گردم و همانگونه که در پیج های اینستاگرامی خود در قالب بیانه منتشر نموده ام هستیم بر آن عهدی که با مردم بستیم. ضمن اینکه خوشبختانه مردم امروز نیز بسیار آگاه شده و مانند گذشته نیست که هر حرف بدون سندی را بپذیرند و نه تنها برای ادعای مدعی سند معتبر مطالبه می کنند که خودشان هم آن سند را راستی آزمایی نموده و خود سند را نیز کنترل می کنند.

 

 

 

نمونه ای از حمایت شهروندان که نشاندهنده آگاهی مردم جامعه است

نمونه ای از حمایت شهروندان که نشاندهنده آگاهی مردم جامعه است

آیدی پیج های اینستاگرام من  :

@rsn.archaeologist

@rsn.shabestar

مصاحبه اینجانب بمدت 18 دقیقه در چهار کلیپ در هر دو پیج بارگذاری و منتشر گردیده است.


در ادامه بخوانید: گاهنگاری اورارتو / ايشپونی و منوآ و نخستین گامها بسوی شمالغرب ایران

تبلیغات

    در اینستاگرام ما را دنبال کنید