آخرین یادداشت ها
انتخاب دکتر رضا صبوری بعنوان مدرس نمونه مراکز علمی کاربردی آذربایجان شرقی در سال ۱۳۹۸ ** انتخاب انجمن معماری مرکز جهاد دانشگاهی تبریز بعنوان انجمن برگزیده دوازدهمین جشنواره ملی حرکت ** سایت ایسرا در دست تعمیر و ارتقا ** پیشینه شب یلدا در تاریخ و فرهنگ ایران ** بررسی مهمترین گسل های ایران / استان آذربایجان شرقی ** لزوم توجه تخصصی به زمین شناسی در معماری و باستان شناسی **
مدیریت وبسایت علوم میان رشته ای آماده پذیرش و انتشار نظرات، یادداشت ها و مطالب اساتید و دانشجویان عزیز می باشد. کافیست مطالب علمی و انتقادی خود را برای ما بفرستید
عناوین اصلی

اسلایدر

نویسنده : صبوری       تاریخ انتشار :۹۳-۰۶-۲۲      دیدگاه :۱ دیدگاه برای سکه های پارتی (اشکانیان)     

سکه های اشکانیان گویای واقعیت های تاریخی هستند، که مربوط به دوران ۵۰۰ حکومتی است که تا همین صد سال پیش به دلیل تخریب های دوران ساسانی اطلاعاتی چندانی در مورد آنها وجود نداشته است.

(بیشتر…)

نویسنده : صبوری       تاریخ انتشار :۹۳-۰۵-۳۰      دیدگاه :۷ دیدگاه برای سکه های سلوکی / بخش اول سکه اسکندر مقدونی     

موقعی که اسکندر به سلطنت رسید در خزانه مقدونی فقط ۶۰ تالان سکه نقره و چند ظرف طلا و نقره وجود داشت. ولی این فقر مالی دوامی نکرد و با تصرف مناطق ثروتمند همانند بابل و تخت جمشید غنایم بیشماری بدست یونانیان رسید.

(بیشتر…)

نویسنده : صبوری       تاریخ انتشار :۹۳-۰۵-۱۳      دیدگاه :۵ دیدگاه برای سکه های ساسانیان     

سکه های ساسانی مدارک و اسناد ارزشمندی از تاریخ، فرهنگ، هنر و مذهب ایران بشمار می آیند. سکه ها هنر و فرهنگ ساسانی را بصورت موثق نمایان می سازند.

(بیشتر…)

نویسنده : صبوری       تاریخ انتشار :۹۳-۰۵-۱۲      دیدگاه :۴ دیدگاه برای سکه های هخامنشی     

سکه هخامنشی بعنوان اولین سکه های ایرانی ضرب گردیده اند، این سکه ها ناگفته های بسیاری دارند که در نوشتار حاضر ضمن معرفی آنها به برخی از این ناگفته ها اشاره می شود.

(بیشتر…)

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است.
******** Design By Hadi Hajirahimi *********