آخرین یادداشت ها
انتخاب دکتر رضا صبوری بعنوان مدرس نمونه مراکز علمی کاربردی آذربایجان شرقی در سال ۱۳۹۸ ** انتخاب انجمن معماری مرکز جهاد دانشگاهی تبریز بعنوان انجمن برگزیده دوازدهمین جشنواره ملی حرکت ** سایت ایسرا در دست تعمیر و ارتقا ** پیشینه شب یلدا در تاریخ و فرهنگ ایران ** بررسی مهمترین گسل های ایران / استان آذربایجان شرقی ** لزوم توجه تخصصی به زمین شناسی در معماری و باستان شناسی **
مدیریت وبسایت علوم میان رشته ای آماده پذیرش و انتشار نظرات، یادداشت ها و مطالب اساتید و دانشجویان عزیز می باشد. کافیست مطالب علمی و انتقادی خود را برای ما بفرستید
عناوین اصلی

اسلایدر

نویسنده : صبوری       تاریخ انتشار :۹۳-۰۶-۱۲      دیدگاه :۲ دیدگاه برای روش استخراج کانسارها در دوران باستان     

روش استخراج کانسارها بطور کلی بستگی به شکل و جایگاه آنها دارد و برپایه همین عوامل نیز روش های استخراج ابداع گردیده و گسترش یافته اند.

(بیشتر…)

نویسنده : صبوری       تاریخ انتشار :۹۳-۰۴-۲۱      دیدگاه :۴ دیدگاه برای کانی شناسی     

کانی شناسی در ایران و خاورمیانه پیشینه بسیار طولانی دارد هرچند که مدارک مکتوب بسیار کمی در این زمینه امروزه در دست ما قرار دارد. اما اشیا جواهر نشان و سنگ های قیمتی ارزشمند که از یافته های باستان شناسی در مناطق مختلف خاورمیانه بدست آمده است نشان می دهد که از اوایل هزاره دوم ق.م. کانی شناسی و جواهر سازی و جواهر نگاری بعنوان یک حرفه تخصصی بشدت از سوی هنرمندان و تاجران و سران حکومت ها دنبال می گردید. (بیشتر…)

نویسنده : صبوری       تاریخ انتشار :۹۳-۰۴-۲۰      دیدگاه :۶ دیدگاه برای کانسارهای طلا در ایران / استخراج و استحصال     

در این صفحه بصورت اختصاصی در ارتباط با آن دسته از معادنی که فلزات از آنها استخراج می گردند، مطالب ارائه می گردد. تاریخچه فلزات و معدن کاری هر فلز از دوران گذشته تاکنون و روشهای استخراج و استحصال آنها از سنگ معدن از جمله مباحثی هستند که در ارتباط با هر فلز بیان خواهند گردید.

(بیشتر…)

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است.
******** Design By Hadi Hajirahimi *********