آخرین یادداشت ها
انتخاب دکتر رضا صبوری بعنوان مدرس نمونه مراکز علمی کاربردی آذربایجان شرقی در سال ۱۳۹۸ ** انتخاب انجمن معماری مرکز جهاد دانشگاهی تبریز بعنوان انجمن برگزیده دوازدهمین جشنواره ملی حرکت ** سایت ایسرا در دست تعمیر و ارتقا ** پیشینه شب یلدا در تاریخ و فرهنگ ایران ** بررسی مهمترین گسل های ایران / استان آذربایجان شرقی ** لزوم توجه تخصصی به زمین شناسی در معماری و باستان شناسی **
مدیریت وبسایت علوم میان رشته ای آماده پذیرش و انتشار نظرات، یادداشت ها و مطالب اساتید و دانشجویان عزیز می باشد. کافیست مطالب علمی و انتقادی خود را برای ما بفرستید
عناوین اصلی

اسلایدر

نویسنده : صبوری       تاریخ انتشار :۹۳-۰۹-۲۶      دیدگاه :هیچ دیدگاهی برای نقاشی و کتاب آرایی دوران تیموری ثبت نشده     

نوآوری های نقاشی دوره تیموری منشأ در نگارگری شیراز، تبریز و بغداد در اواخر سده هشتم/چهاردهم در ایام حکومت آل مظفر و آل جلایر داشت.

(بیشتر…)

نویسنده : صبوری       تاریخ انتشار :۹۳-۰۷-۱۴      دیدگاه :۳ دیدگاه برای نقاشی ایرانی / مکتب مغول     

آنچه که در میان باستان شناسان و هنرشناسان بعنوان نقاشی و مینیاتور هنرمندانه ایران شناخته می شود، هر چند در پایه و اساس، پیشینه ای به درازای تمدن ایران زمین دارد، اما نقطه آغازین آن بصورت حرفه ای و هنرمندانه از دوران حکومت مغول ها در ایران است.

(بیشتر…)

نویسنده : صبوری       تاریخ انتشار :۹۳-۰۴-۳۰      دیدگاه :۳ دیدگاه برای رنگ و نقاشی / جلوه ای رویایی از شکوه زندگی     

قدمت استفاده از رنگ و هنر نقاشی بر بدنه غارها بیش از ۳۰ هزار سال قبل تخمین زده شده است. در حقیقت هنر نقاشی همواره همراه انسان اولیه رشد کرده و تکامل یافته است.

(بیشتر…)

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است.
******** Design By Hadi Hajirahimi *********