آخرین یادداشت ها
انتخاب دکتر رضا صبوری بعنوان مدرس نمونه مراکز علمی کاربردی آذربایجان شرقی در سال ۱۳۹۸ ** انتخاب انجمن معماری مرکز جهاد دانشگاهی تبریز بعنوان انجمن برگزیده دوازدهمین جشنواره ملی حرکت ** سایت ایسرا در دست تعمیر و ارتقا ** پیشینه شب یلدا در تاریخ و فرهنگ ایران ** بررسی مهمترین گسل های ایران / استان آذربایجان شرقی ** لزوم توجه تخصصی به زمین شناسی در معماری و باستان شناسی **
مدیریت وبسایت علوم میان رشته ای آماده پذیرش و انتشار نظرات، یادداشت ها و مطالب اساتید و دانشجویان عزیز می باشد. کافیست مطالب علمی و انتقادی خود را برای ما بفرستید
عناوین اصلی

اسلایدر

نویسنده : صبوری       تاریخ انتشار :۹۴-۱۰-۰۴      دیدگاه :۳ دیدگاه برای سفالگری در ایران/ سفال دوران اسلامی     

سفالگری در ایران سابقه بسیار دیرینه دارد. بیان بخش های منختلف سفال ایرانی از دیدگاه تکنولوژی ساخت، تزئینات، نقوش و مفاهیم نمادها و سایر موارد مباحثی هستند که از این پس در این صفحه بیان خواهند گردید.

(بیشتر…)

نویسنده : صبوری       تاریخ انتشار :۹۴-۰۱-۲۵      دیدگاه :۱ دیدگاه برای سفال ایزنیک     

سفال ایزنیک در طی قرون ۱۵ و ۱۶ میلادی، یکی از عناصر مهم در زمینه درخشش هنری ترکان عثمانی بود. این سفال به گستردگی در مساجد، کاخ ها و بسیاری از بناهای باشکوه و یادمانی آن عصر بکار رفته است.

(بیشتر…)

نویسنده : صبوری       تاریخ انتشار :۹۴-۰۱-۲۴      دیدگاه :۱ دیدگاه برای سفال و سفالگری دوران اسلامی آناتولی / بخش ۱     

سفال و سفالگری در آناتولی از قرون ۸ و ۹ میلادی آغاز گردید. در این دوران سلاجقه روم بعنوان میراث داران سلاجقه بزرگ سبک های هنری سفالگری سلجوقیان را در آناتولی جاری نمودند.

(بیشتر…)

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است.
******** Design By Hadi Hajirahimi *********