آخرین یادداشت ها
سایت ایسرا در دست تعمیر و ارتقا ** پیشینه شب یلدا در تاریخ و فرهنگ ایران ** بررسی مهمترین گسل های ایران / استان آذربایجان شرقی ** لزوم توجه تخصصی به زمین شناسی در معماری و باستان شناسی ** رویداد تبریز ۲۰۱۸ / یادداشت روز از رضا صبوری ** نقشه های زمین شناسی، عامل کلیدی در توسعه و عمران شهری **
مدیریت وبسایت علوم میان رشته ای آماده پذیرش و انتشار نظرات، یادداشت ها و مطالب اساتید و دانشجویان عزیز می باشد. کافیست مطالب علمی و انتقادی خود را برای ما بفرستید
عناوین اصلی

اسلایدر

نویسنده : صبوری       تاریخ انتشار :۹۳-۰۴-۲۹      دیدگاه :۱ دیدگاه برای زبان شناسی / درآمدی بر گویش شناسی     

در آثار مورخان و جغرافیا نویسان اسلامی، گذشته از فارسی دری که زبان رسمی و اداری کشور ایران بوده است و پهلوی جنوبی (پارسیک) که تا سه چهار قرن بعد از اسلام زبان دینی ایرانیانی شمرده میشد که به آئین زرتشتی (زردشتی) باقی مانده بودند؛ از چندین گویش دیگر که در نقاط مختلف این سرزمین پهناور متداول بوده، ذکری آمده و گاهی نمونه های کوتاه، یا به نسبت بلندتر، از بعضی آنها ثبت شده است.

(بیشتر…)

نویسنده : صبوری       تاریخ انتشار :۹۳-۰۴-۲۹      دیدگاه :۱ دیدگاه برای درآمدی بر مقدمات زبان شناسی     

زبانشناسی : علمی که تغییرات زبان را دنبال می کند علم زبانشناسی است و علم زبانشناسی باید : ۱-تحولات یک زبان را بشناسد / ۲- قواعد حاکم بر آنها را بشناسد.

(بیشتر…)

نویسنده : صبوری       تاریخ انتشار :۹۳-۰۴-۲۸      دیدگاه :۱ دیدگاه برای مبحثی در نام شناسی     

یکی از مهمترین مباحث زبان شناسی تاریخی نام شناسی یا تو‍‍پونیم است. برای شروع مبحث در ابتدا مقاله ای در همین مورد بارگذاری می گردد.

(بیشتر…)

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است.
******** Design By Hadi Hajirahimi *********